Yazıyı BüyütYazıyı Küçült

Prof.Dr.Alp Özkan

1965  yılında Ankara’da doğdu. Ankara Bahçelievler İlkokulu, İstanbul Basınköy ilkokulu ve Suadiye Turhan ve Mediha Tansel İlkokullarında okudu. İstanbul 50.Yıl Tahran lisesini birincilikle bitirdi.

1988 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1993 yılında İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamladı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  Çocuk Hematoloji-Onkoloji bölümünde Pediatrik Hematoloji-Onkoloji üst ihtisasını ve 1998-1999 yılları arasında İstanbul Gülhane Askeri Tıp Akademisi Çocuk Kliniğinde  askerlik görevini tamamladı.

1999 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji kliniğinde başasistan olarak göreve başladı.1999-2001 yılları arasında ABD’lerinde MD. Anderson Kanser Hastanesinde ve Baylor Tıp Kolejinde  misafir hekim olarak çalıştı. Özellikle yumuşak doku ve kemik tümörleri , nöroblastom ile ilgili bilimsel araştırmalara katıldı.

2003 yılında doçent, 2009 yılında ise profesörlüğe yükseldi. 2009-2011 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi
Florance Nightingale Grup Kanser Hastanesi Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığını  yürütmüştür.

Halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde  çalışmaktadır.

Evli ve bir kız çocuk sahibi olan Özkan’ın yazdığı Pediatrik onkoloji ve genel pediatri ile ilgili iki kitabı , çeşitli kitaplarda bölüm yazarlığı ve yerli yabancı çok sayıda makalesi mevcuttur.

 

Anasayfa  |   Özgeçmişim   |   Kitaplarım    |   Bana Ulaşın

 

Site Creations & Technology By

BTS Digital Solutions