Yazıyı BüyütYazıyı Küçült

ÇOCUKLAR İÇİN


Başına en gelen en zor şeylerden birinin kanser olmak olduğunu kimsenin sana söylemesine gerek yok.

Fakat sana yardım etmek için burada olduğumuzu bilmeni istiyoruz. Aklında bir şey mi var? Biriyle paylaş. Sorular sor. Çoğu zaman, eğer neler olup bittiğini biliyorsan, çok fazla korku hissetmezsin. Aynı zamanda özellikle kanserli çocuklar için yapılmış bu bölüme bir göz at.


Okul ne olacak?
Kanserli birçok çocuk okula gidebilir. Elbette, bu durum nasıl hissettiğine, kanser tipine ve doktorunun ne tavsiye ettiğine göre değişir.


Hastanemizdeki doktorlar ve hemşireler okula dönmeni mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak için çalışacaklar. Derslerinin takip edebilmende sana yardım edebilecekleri gibi, öğretmenin ya da müdürünle sen okula dönmeden önce görüşebilirler.


Nasıl hissettiğine bağlı olarak okula yarı zamanlı ya da tam zamanlı gidebilirsin. Fakat mümkün olan ilk zamanda okula dönmek ve arkadaşlarınla birlikte olmaya devam etmek çok iyi bir fikirdir. Arkadaşlarından kopmamam için oyun odasındaki bilgisayardan onlara e-posta gönderebilirsin.


Yaz Kampları
Kampa gitmek istiyorsun ama bunun mümkün olmadığını mı düşünüyorsun? Kanserli çocuklar için özel kamplar var. Bu kamplar aynı şeyleri yaşayan çocuklarlar tecrübelerini paylaşmana olanak verir. Hiç bir şeyi açıklaman gerekmez. Onlar zaten bilirler. Oynamak, eğlenmek, hata yapmak; sadece bir çocuk olmak için çok şansın olduğu bir yer…

 

 

 

Anasayfa  |   Özgeçmişim   |   Kitaplarım    |   Bana Ulaşın

 

Site Creations & Technology By

BTS Digital Solutions